Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Raskite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie Flavamed® vaistinius preparatus ir jų veikimą.

Kiek laiko galiu vartoti Flavamed®?

Flavamed® vaistinius preparatus reikia vartoti ne ilgiau kaip 4–5 dienas, nebent gydytojas nurodė kitaip

Jei simptomai išlieka arba pablogėja po 4–5 dienų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją!

Ką daryti pavartojus per daug Flavamed®?

Kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs gydymą.

Ką daryti pavartojus per mažai Flavamed® arba praleidus dozę?

Jei praleisite dozę arba pavartosite per mažai vaistinio preparato Flavamed® , kitą dozę vartokite įprastai. 

Nevartokite dvigubos dozės, jei vieną praleidote.

Kada negalima vartoti Flavamed®?

Flavamed®preparato nevartokite , jei jūsų ar jūsų vaikas yra alergiškas veikliajai medžiagai ambroksoliui ar bet kuriai kitai Flavamed® preparatų sudedamajai daliai.

Kada reikia pasikalbėti su gydytoju prieš vartojant Flavamed®?

Pasikalbėkite su gydytoju prieš vartodami bet kuriuos Flavamed® preparatus toliau nurodytais atvejais.

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Flavamed: jeigu jums praeityje pasitaikė labai sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų (Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas ir Lajelio [Lyell] sindromas).

Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas yra liga, kurios metu ligonis stipriai karščiuoja, o odoje ir gleivinėse atsiranda pūslelinis išbėrimas. 

Gyvybei pavojingas Lajelio (Lyell) sindromas taip pat vadinamas ir nuplikytos odos sindromu. Tai būklė, kai susidaro didelės pūslės, panašios į odos nudegimą.

Gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas, susijusias su abroksolio vartojimu. Jeigu Jums atsirado Stivenso-Džonsono išbėrimas (įskaitant burnos, ryklės, nosies, akių, lyties organų gleivines), nutraukite Flavamed vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei sergate inkstų nepakankamumu ar rimta kepenų liga Flavamed® gaminius turite vartoti itin atsargiai (t. y. didesniais intervalais tarp dozių arba vartoti mažesnes dozes).

Pacientų, kurių inkstų funkcija stipriai sutrikusi, organizme gali kauptis Flavamed® veikliosios medžiagos irimo produktai.

Jei sergate reta bronchų liga, kai padidėja sekreto susidarymas (pavyzdžiui, ciliarinio nepilnavertiškumo sindromas). Tuomet gleivės ir sekretas nepasišalina iš plaučių. Tokiu atveju Flavamed galima vartoti tik gydytojui prižiūrint.

Jei netoleruojate histamino Venkite ilgalaikio gydymo, nes Flavamed® produktų veiklioji medžiaga daro įtaką histamino metabolizmui ir gali sukelti netoleravimo simptomus, pavyzdžiui, galvos skausmą, slogą ar niežulį. 

Turėjote arba turite skrandžio opą jei praeityje sirgote pepsine opalige, dėl Flavamed vartojimo reikia pasitarti su gydytoju, nes gleives skytinantis (mukolizinis) vaistas gali pažeisti skrandžio gleivinės apsauginę funkciją. Prieš vartodami Flavamed pasitarkite su gydytoju.

Nebevartokite Flavamed® preparatų ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją toliau nurodytais atvejais.

 

Ar galiu vartoti Flavamed®su kitais vaistais?

Jei vartojate, neseniai vartojote arba ketinate vartoti kitus vaistus, informuokite gydytoją arba vaistininką. Jei vartojate Flavamed®, nevartokite kitų vaistų, slopinančių kosėjimo refleksą (vaistai nuo kosulio). Kosėjimo refleksas yra svarbus norint iškosėti suskystintas gleives ir pašalinti jas iš kvėpavimo takų.

Ar galiu vartoti Flavamed®nėštumo metu?

Jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku Flavamed nėštumo laikotarpiu vartokite tik esant aiškiam jūsų gydytojo nurodymui! Ypač per pirmuosius tris nėštumo mėnesius, Flavamed vartoti nerekomenduojama. Buvo pastebėta, kad Flavamed veiklioji medžiaga patenka į motinos pieną. Flavamed nerekomenduojama vartoti žindymo laikotarpiu.

Ar galiu vartoti Flavamed® maitindama krūtimi?

Jei maitinate krūtimi, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku prieš vartodama Flavamed® produktus.

Buvo pastebėta, kad Flavamed veiklioji medžiaga patenka į motinos pieną. Flavamed nerekomenduojama vartoti žindymo laikotarpiu.

Ar vartodamas Flavamed® galiu vairuoti ar valdyti mašinas?

Nėra įrodymų, kad Flavamed® paveikia gebėjimą vairuoti ar valdyti mašinas. Kita vertus, Flavamed® poveikis gebėjimui vairuoti ar valdyti mašinas nebuvo ištirtas.

Ar galiu duoti Flavamed® vaikams?

Jaunesni nei 2 metų vaikai neturi vartoti Flavamed® 15 mg / 5 ml geriamojo tirpalo arba Flavamed® 30 mg / 5 ml geriamojo tirpalo . 

Jaunesni nei 6 metų vaikai neturi vartoti Flavamed® 30 mg tablečių.

Jaunesni nei 12 metų vaikai neturi vartoti Flavamed® 60 mg šnypščiųjų tablečių . 

Jei 2–4 metų vaikams pasireiškia nuolatinis ar pasikartojantis kosulys, prieš gydymą reikalinga medicininė diagnozė.

Ar Flavamed® gali paveikti vaisingumą?

Tyrimais su gyvūnais ambroksolio žalingo poveikio vaisingumui nenustatyta.

სად შევიძინოთ?