Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kaip išvengti drėgno kosulio

Drėgną kosulį sukeliančių ligų prevencija

Kosulys yra daugelio negalavimų simptomas. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip užkirsti kelią negalavimams, kurių vienas iš simptomų gali būti drėgnas kosulys. 

Ūminio bronchito prevencija

Toliau rasite patarimų, kaip sumažinti riziką susirgti ūminiu bronchitu:

  • reguliariai plaukite rankas, kad sumažintumėte į organizmą patenkančių virusų ir bakterijų kiekį. 

  • kasmet pasiskiepykite nuo gripo 

  • pasitarkite su gydytoju, ar skiepytis nuo plaučių ligų, ypač jei jums 60 ar daugiau metų. 

  • meskite rūkyti

  • naudodami plaučius dirginančias medžiagas, tokias kaip dažai, dažų nuėmikliai ar lakas, užsidėkite burną ir nosį dengiančią kaukę

Lėtinio bronchito prevencija

Rūkaliams svarbiausia mesti rūkyti. Taip pat rekomenduojama vengti dulkių ir chemikalų garų.

Peršalimo prevencija

Norėdami sumažinti peršalimo tikimybę, suaugusieji ir vaikai turi nusiplauti rankas nusišluostę nosį, pakeitę sauskelnes, pasinaudoję tualetu ir prieš valgydami bei ruošdami maistą. Dažnai liečiami paviršiai, tokie kaip maišytuvų rankenėlės ar durų rankenos, turi būti reguliariai valomi. Užuot naudojus bendrus medžiaginius rankšluosčius, galima naudoti popierinius.

Stiprindami imuninę sistemą padėsite organizmui kovoti su infekcijomis. Vengdami pasyvaus rūkymo, kuris yra daugelio sveikatos problemų, įskaitant peršalimą, priežasčių, stiprinsite imuninę sistemą. Gerdami pakankamai skysčių ir pakankamai miegodami taip pat pagerinsite imuninės sistemos veikimą.

Plaučių uždegimo prevencija

  • Skiepai gali padėti užkirsti kelią tam tikroms plaučių uždegimo rūšims. Galima pasiskiepyti nuo plaučių uždegimo, kurį sukelia pneumokokai ar gripo viruso. Skiepai neapsaugo nuo visų infekcijų sukėlėjų. Tačiau, palyginus su neskiepytais žmonėmis, nuo plaučių ligų skiepytiems žmonėms, susirgusiems šia liga, pasireiškia silpnesni simptomai, kurie trunka trumpiau, taip pat būna mažiau rimtų komplikacijų. 

  • Gera higiena, t. y. rankų plovimas vandeniu ir muilu, yra dar vienas būdas užkirsti kelią plaučių uždegimui. 

  • Metę rūkyti taip pat galite užkirsti kelią plaučių uždegimui, nes rūkymas pažeidžia kvėpavimo takų gebėjimą filtruoti mikrobus ir nuo jų apsisaugoti. 

  • Imuninės sistemos stiprinimas sportuojant ir sveikai valgant irgi padeda išvengti plaučių uždegimo.